^ Powrót na górę

 

 

Młodzież I LO w Badenii-Wirtembergii

Rozmiar tekstu:

lo1
Dwie uczennice I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu – Gabriela Zwarycz i Julia Lewandowska – zostały laureatkami szkolnego konkursu z języka niemieckiego „Polsko-niemieckie spotkania: land Badenia-Wirtembergia i Województwo Łódzkie”. W nagrodę spędziły kilka dni w tym partnerskim landzie Województwa Łódzkiego.

Konkurs został zorganizowany dzięki partnerstwu Wydziału Współpracy Międzynarodowej Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi oraz Departamentu ds. Kultury i Nauki w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych landu Badenia-Wirtembergia w Stuttgarcie.

Pobyt delegacji „Jagiellończyka” w zaprzyjaźnionym landzie rozpoczął się w Heidelbergu. Młodzież wysłuchała opowieści przewodnika, a na koniec dnia odbyła rejs statkiem po rzece Neckar. Kolejnymi etapami podróży po Badenii-Wirtembergii były: Alpirsbach, Gutach, Hirschgrund i Stuttgard. W końcu sieradzanie dotarli i do ministerstwa na uroczyste wręczenie dyplomów laureatom konkursu. Uczniowie odebrali je z rąk marszałka województwa łódzkiego Witolda Stępnia i sekretarza stanu Juliana Würtenbergera.

W drodze powrotnej młodzież zwiedziła Wrocław, a na koniec Centrum Zarządzania Szlakiem Konnym w łódzkim Lesie Łagiewnickim.

T.O.

1  2

3  4

5  7

6  8

9  10

11  12