^ Powrót na górę

 

 

Wakacje na sportowo z Healthy Town

Rozmiar tekstu:

lo1
Grupa młodzieży sieradzkiego „Jagiellończyka” spędza wakacje na sportowo, uprawiając bieganie i marsz nordic walking. Szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie Healthy Town, w którym propaguje zdrowy styl życia.

Realizacja Healthy Town osiągnęła właśnie półmetek. Rozpoczęła się 1 września 2017 roku, a zakończy 31 sierpnia 2019. Główny cel tego projektu, realizowanego dzięki środkom pozyskanym z programu europejskiego Erasmus+, to podniesienie świadomości młodzieży na temat aktywności fizycznej, zdrowia fizycznego i psychicznego oraz zdrowego odżywiania.

– Świadomość tę podnosimy również w wakacje, zachęcając wszystkich naszych uczniów, nie tylko tych biorących udział w projekcie, do biegania i popularnego „chodzenia z kijkami”. Nie ścigamy się, nie rywalizujemy, uprawiamy sport rekreacyjnie dla czystej przyjemności, kształtując zdrowe nawyki – mówi wicedyrektor I Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu Jowita Królikowska, koordynatorka projektu.

W lipcu to kształtowanie zdrowych nawyków odbyło się już trzy razy. W planie jest jeszcze wycieczka rowerowa i zajęcia na basenie.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10