^ Powrót na górę

 

 

Nowoczesny zestaw diagnostyczny dla CEZ

Rozmiar tekstu:

cez
Uczniowie Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu uczą się diagnostyki pojazdowej na nowym urządzeniu. Jest to zestaw diagnostyczny silników samochodowych. Ten nowoczesny sprzęt został zakupiony w ramach realizowanego przez CEZ projektu „Dobry zawód, pewna praca – to się opłaca”.

Zestaw kosztował nieco ponad 75 tys. zł. – Jest to bardzo nowoczesne urządzenie typu FSA 740, wykorzystujące bezprzewodową technologię bluetooth. Składa się z modułu pomiarowego, komputera PC, monitora, pilota zdalnego sterowania i drukarki. Jego oprogramowanie pozwala na wszechstronne badanie pojazdu, w tym na sprawdzanie elektrycznych i elektronicznych podzespołów samochodu oraz testowanie zainstalowanych w nim sieci informatycznych. W skład zestawu wchodzi również tester KTS 560 – mówi Grzegorz Gajda, dyrektor sieradzkiego CEZ.

Przyszli mechanicy i elektromechanicy pojazdów samochodowych korzystają z nowego sprzętu od 15 stycznia. Tester używany jest na zajęciach z zakresu serwisowania nowoczesnych technologii motoryzacyjnych z modułem zajęć praktycznych prowadzonych w języku angielskim.

Oprócz wymiernych korzyści dla młodzieży, na zakupie akurat tego typu zestawu diagnostycznego skorzysta również CEZ. Producent bowiem, w ramach współpracy z partnerami z systemu oświaty, zapewnia bezpłatną licencję na oprogramowanie oraz szkolenia dla nauczycieli w zakresie obsługi urządzeń diagnostycznych.

Zakup FSA 740 jest elementem projektu „Dobry zawód, pewna praca – to się opłaca”, realizowanego w CEZ od września ubiegłego roku. Jego głównym celem są dodatkowe zajęcia specjalistyczne dla uczniów z możliwością uzyskania przez nich uprawnień zawodowych. Projekt zakłada również zakup nowoczesnego sprzętu do nauki. Jeszcze pod koniec grudnia 2018 r. w placówce pojawiły się dwie nowe obrabiarki: tokarka sterowana numerycznie i frezarka konwencjonalna z odczytem elektronicznym. W połowie stycznia zakupy uzupełnił zestaw diagnostyczny.

T.O.

2  3

4  5

6  7