^ Powrót na górę

 

 

Nowy sprzęt komputerowy w ZSP nr 1

Rozmiar tekstu:

zsp1
Od niedawna uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu korzystają z supernowoczesnego sprzętu informatycznego. Placówka kupiła 142 zestawy komputerowe firmy Cisco, co pozwoliło na całkowitą wymianę wyposażenia wszystkich dziewięciu pracowni informatycznych.

Bez przesady można powiedzieć, że sieradzki „Mechanik” pod względem sprzętu komputerowego dorównuje teraz szkołom wyższym, a wiele z nich o takich zestawach morze jedynie pomarzyć.

W pięciu z dziewięciu pracowni komputerowych ZSP nr 1 wyposażenie już zostało wymienione na nowe. Są to klasy przeznaczone do nauki przedmiotów zawodowych w technikum informatycznym. – Ponadto utworzyliśmy trzy nowe pracownie, w których zawodów uczą się przyszli technicy geodeci, technicy architektury krajobrazu i technicy mechatronicy. Dodatkowo powstała jedna pracownia komputerowa do nauki języków obcych – mówi Michał Kluba, dyrektor ZSP nr 1 w Sieradzu.

Nowy sprzęt kosztował prawie 700 tys. zł. Został zakupiony w ramach projektu „Dobry zawód jest kluczem do sukcesu”, który sieradzki „Mechanik” realizuje od 1 września 2018 r. Wraz z komputerami szkoła kupiła również wyposażenie do wirtualnej rzeczywistości, bo jak się okazuje, jest to jedna z najbardziej przyszłościowych dziedzin informatyki. – Już dziś stosuje się ją w medycynie, urbanistyce, archeologii i sporcie, choć nie jest to jeszcze powszechne ze względu na wysokie ceny sprzętu. Obecnie jeden zestaw VR to koszt 15-20 tys. zł. Zakładamy jednak, że za kilka lat ceny spadną na tyle, że technologia ta trafi i pod szkolne strzechy – mówi dr Piotr Milczarski, kierownik Pracowni Systemów Mobilnych na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego, specjalista w zakresie wirtualnej rzeczywistości i przetwarzania obrazów 3D.

W ramach projektu „Dobry zawód jest kluczem do sukcesu” dr Milczarski przeprowadził w technikum ZSP nr 1 pierwsze zajęcia, na których młodzież poznała możliwości wykorzystania gogli VR.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14