^ Powrót na górę

 

 

Nagrody dla uczniów SOSW

Rozmiar tekstu:

sosw1
Uczniowie szkoły zawodowej Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu odebrali od minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej nagrodę za scenariusz dramaturgiczny „Czarno na białym” w IV edycji konkursu „Uczmy się patrzeć”.

Konkurs bardziej znany jest pod skrótową nazwą „PaT”. Jego IV edycja została podsumowana podczas gali w warszawskim kinie Muranów. Wzięli w niej udział uczniowie SOSW, którzy przygotowali przedstawienie „Czarno na białym”. Nagrodę za nie odebrali uczniowie: Bartłomiej Siedlecki, Alicja Skrobała i Partycja Sztama, a także nauczyciele: Anna Kłaniecka i Iwona Górka (dyrektor SOSW).

W uroczystości wzięli również udział kuratorzy oświaty, komendanci wojewódzcy i powiatowi policji, przedstawiciele władz samorządowych Warszawy, pedagodzy, wychowawcy, strażacy, przedstawiciele świata nauki i kultury, ale przede wszystkim „patowicze”, czyli grupy młodzieżowe, utworzone w bieżącym roku przez pomysłodawcę idei propagowania życia bez uzależnień – inspektora Grzegorza Jacha. Wśród gości znaleźli się również rzecznik praw dziecka Marek Michalak oraz wiceminister edukacji narodowej Tadeusz Sławecki.

T.O.

sosw2  sosw3