^ Powrót na górę

 

 

LO w Błaszkach w programie MON

Rozmiar tekstu:

zsp blaszki
Klasa mundurowa Liceum Ogólnokształcącego im. Wojska Polskiego w Błaszkach chce być Certyfikowaną Wojskową Klasą Mundurową, dlatego szkoła złożyła wniosek w trzeciej edycji programu o tej samej nazwie, realizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe to eksperyment pedagogiczny MON. Jego pierwsza edycja ruszyła we wrześniu 2017 roku. Obecnie w obu odsłonach CWKM bierze udział ponad 5 tys. uczniów ze 107 szkół z całej Polski.

Do tego grona chce dołączyć również LO w Błaszkach. Jakie będzie miało z tego korzyści? – Między innymi będzie to realizacja programu nauczania Edukacja Wojskowa, w ramach którego odbywają się nie tylko zajęcia teoretyczne, ale także praktyczne, np. na poligonie, wsparcie uczniów w zakresie wyszkolenia wojskowego, przyjęcie na studia wojskowe na preferencyjnych warunkach oraz dofinansowanie zakupu umundurowania i sprzętu wykorzystywanego do szkolenia – mówi Jadwiga Napieralska, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach, w którym działa licealna klasa mundurowa.

Celem programu MON jest system odbudowy rezerw osobowych Wojska Polskiego, kształtowanie postaw proobronnych oraz promocja Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Trzecia edycja CWKM ruszy we wrześniu 2019 r. i potrwa dwa lata szkolne. Czy LO w Błaszkach uda się zakwalifikować do programu, dowiemy się w kwietniu.

T.O.