^ Powrót na górę

 

 

Półfinał konkursu o energetyce odnawialnej

Rozmiar tekstu:

zsp1
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu odbył się etap okręgowy (półfinałowy) IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej dla województw łódzkiego i mazowieckiego. Finalistami zostali uczniowie z Warszawy i Miętnego: Piotr Wasilewski i Przemysław Zawadka.

– Etap okręgowy został rozegrany równocześnie w ośmiu placówkach partnerskich w Białej Podlaskiej, Elblągu, Gliwicach, Krakowie, Ostrowie Wielkopolskim, Sieradzu, Szczecinie i we Wrocławiu. Przyjechało do nas 26 uczniów z 13 szkół z Bełchatowa, Golądkowa, Łodzi, Miętnego, Pabianic, Płońska, Siedlec, Skierniewic, Warszawy i Zielonki oraz oczywiście z naszej placówki. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu złożonego z 40 pytań oraz 5 zadań w ciągu 90 minut. Pytania i zadania układali pracownicy Wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Wrocławskiej – wyjaśnia Michał Kluba, dyrektor ZSP nr 1, pomysłodawca konkursu.

Zgodnie z regulaminem, do etapu finałowego konkursu awansują zdobywcy dwóch najwyższych miejsc w każdym z 8 okręgów. Oznacza to, że okręg łódzko-mazowiecki reprezentować będą: Piotr Wasilewski z Zespołu Szkół im. inż. Stanisława Wysockiego w Warszawie (zdobywca I miejsca w półfinale) i Przemysław Zawadka z Zespołu Szkół – Centrum Kształcenia Praktycznego i Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stanisława Staszica w Miętnem (zajął II miejsce).

Finał odbędzie się 3-4 kwietnia 2019 r. w ZSP nr 1 oraz w Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  19

20  21

22  23

plakat