^ Powrót na górę

 

 

Młodzież z I LO na wystawie Centrum Nauki Kopernik

Rozmiar tekstu:

IMG 2059
Uczniowie klasy IE Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu zwiedzili wystawę interaktywną Centrum Nauki Kopernik, zatytułowaną „Umysł przyłapany”. Wystawa została zorganizowana w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum we Wróblewie.

„Umysł przyłapany” to kilkanaście stanowisk, wyjaśniających działanie praw fizyki i nauk przyrodniczych w formie zabawy. Ta objazdowa wystawa pokazywana jest przede wszystkim w szkołach, choć nie tylko. – Jesteśmy otwarci na propozycje. Bywaliśmy nie tylko w szkołach, bo i np. w zakładach karnych, chętnie pojawimy się też w innych miejscach, jeśli zajdzie taka potrzeba – mówi Mieszko Janiszek, jeden z opiekunów wystawy.

Młodzież I LO w Sieradzu była jedyną grupą ze szkół ponadgimnazjalnych, która odwiedziła wystawę. Jest to klasa z rozszerzonymi przedmiotami ścisłymi: matematyką, fizyką i informatyką. Do Wróblewa przyjechała pod opieką wychowawczyni, nauczycielki matematyki Lidii Sochackiej.

Wizyta uczniów z Sieradza to jeden z elementów współpracy „Jagiellończyka” z PG we Wróblewie. Licealiści jeżdżą tam prezentować swoją szkołę i robią to skutecznie, bo część najlepszych absolwentów gimnazjum we Wróblewie trafia potem do I LO. Jak zapowiedzieli dyrektorzy obu placówek – Justyna Zając z gimnazjum i Grzegorz Pietrucha z „Jagiellończyka” – współpraca na pewno będzie rozwijana.

T.O.

IMG 1961  IMG 2069

IMG 2091  IMG 2094