^ Powrót na górę

 

 

Uczeń CEZ i ZSP Nr 1 finalistą olimpiady technicznej

Rozmiar tekstu:

cez
Uczeń Centrum Edukacji Zawodowej w Sieradzu oraz Technikum Samochodowego Nr 1 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Sieradzu – Michał Gładkiewicz – znalazł się w gronie finalistów części teoretycznej ogólnopolskiej XVI Olimpiady Techniki Samochodowej.

W 10-osobowej grupie finalistów Michał zajął 8. miejsce, zdobywając 58 punktów. W gronie tym był jedynym uczniem z województwa łódzkiego. Oprócz niego znalazło się w niej trzech uczniów z Bydgoszczy i po jednym z Wrocławia, Koszalina, Wolborza, Świdnicy, Biłgoraja i Białegostoku. Uczeń CEZ i ZSP Nr 1 w Sieradzu, podobnie jak pozostali finaliści, w nagrodę otrzymał indeks Politechniki Warszawskiej. – Został też zwolniony z części teoretycznej kwalifikacji zawodowej M42: organizacja i prowadzenie procesu obsługi pojazdów samochodowych – mówi Grzegorz Gajda, dyrektor CEZ. Opiekunem merytorycznym Michała Gładkiewicza jest Paweł Wolski, nauczyciel przedmiotów samochodowych w CEZ.

Część teoretyczna XVI OTS odbyła się 21 marca 2015 roku na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Uczestnicy wypełniali test składający się z 40 pytań, obejmujących wiedzę podstawową (elementy matematyki i fizyki, materiałoznawstwo, rysunek techniczny maszynowy, techniki wytwarzania i podstawy budowy maszyn) oraz specjalistyczną (budowa, diagnozowanie, naprawa i eksploatacja pojazdów samochodowych). W pytaniach uwzględniono również wiedzę na temat zasad ochrony środowiska i przepisów BHP.

Przed Michałem teraz udział w etapie praktycznym (finałowym) XVI OTS. Odbędzie się on w sobotę 16 maja br. w siedzibie firmy Robert Bosch sp. z o.o. w Warszawie.

T.O.