^ Powrót na górę

 

 

Rok Jubileuszowy Olimpiad Specjalnych rozpoczęty

Rozmiar tekstu:

sosw
Przedstawiciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu wzięli udział w uroczystości inauguracyjnej Roku Jubileuszowego z okazji 30-lecia stowarzyszenia „Olimpiady Specjalne. Polska”.

Uroczystość została zorganizowana w Pałacu Prezydenckim w Warszawie. SOSW reprezentowała na niej grupa trenerów i zawodników, w składzie: trenerzy Olimpiad Specjalnych Piotr Iszczek i Zbigniew Flanek oraz uczniowie i absolwenci SOSW Aleksandra Stodulska – złota medalistka w grze pojedynczej i podwójnej Europejskiego Turnieju Tenisa O. S. w Luksemburgu z 2013roku, Sylwia Ubych – złota i brązowa medalistka w tenisie podczas XIII Światowych Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Grecji z 2011 roku i Adam Pająk – brązowy medalista w tenisie podczas X Ogólnopolskich Letnich Igrzysk O. S. w Bydgoszczy z 2014 roku.

Uczestnicy spotkania – zawodnicy i trenerzy – wygłosili deklarację poparcia dla idei działalności Olimpiad Specjalnych. W obecności małżonki prezydenta RP Anny Komorowskiej, ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniaka-Kamysza, sekretarza stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki Doroty Idzi, prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Teresy Hernik oraz dyrektora Departamentu Zwiększania Szans Edukacyjnych Ministerstwa Edukacji Narodowej zainaugurowany został jubileusz 30-lecia Olimpiad Specjalnych w Polsce.

W uroczystości udział wzięli również posłowie, przedstawiciele partnerów i sponsorów, ambasadorzy Olimpiad Specjalnych: Kinga Baranowska, Piotr Adamczyk, Cezary Pazura, Roman Kosecki i Michał Olszański oraz zawodnicy i trenerzy Olimpiad Specjalnych. Goście jubileuszu podpisali deklarację poparcia dla działalności sportowców z niepełnosprawnością intelektualną, którą odczytał aktor i ambasador Olimpiad Specjalnych Polska Piotr Adamczyk.

T.O./SOSW

sosw1  sosw2

sosw3  sosw4