^ Powrót na górę

 

 

IV Romantic Poetry Festival w „Żeromskim”

Rozmiar tekstu:

IILO
II Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Sieradzu zorganizowało czwartą już edycję konkursu recytatorskiego poezji obcojęzycznej Romantic Poetry Festival.

Do konkursu stanęło 55 uczniów z 7 gimnazjów i 5 szkół ponadgimnazjalnych powiatu sieradzkiego. W imprezie wzięli też udział przedstawiciele jednej szkoły łódzkiej. Wystąpili uczniowie z placówek: gimnazjów: Nr 1 w Sieradzu, we Wróblewie, w Gruszczycach, Zadzimiu, Burzeninie, Klonowej oraz Publiczne Gimnazjum Gminy Sieradz i gimnazjum Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu. Ze szkół ponadgimnazjalnych: LO im. Żeromskiego w Sieradzu, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie, ZSP Nr 2 w Sieradzu, LO Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Sieradzu oraz Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Henryka WieniawskiegoHenry w Łodzi. Konkurs odbył się w hali sportowej II LO przy ul. Broniewskiego w Sieradzu.

Uczestników oceniali: Agnieszka Stefańska, konsultant metodyczny języka angielskiego wydawnictwa Oxford University Press, Anna Kostur, konsultant metodyczny języka angielskiego wydawnictwa Nowa Era, Joanna Arndt-Mordzak, konsultant metodyczny Pearson Central Europe oraz Dawid Choiński, nauczyciel języka angielskiego II LO (juror języka hiszpańskiego).

Romantic Poetry Festival uświetniły występy artystyczne uczniów OSM w Łodzi i Koła Tańca Towarzyskiego przy Zespole Placówek Wychowania Pozaszkolnego w Sieradzu.

WYNIKI KONKURSU

W kategorii gimnazjów:

  1. Milena Cola – Gimnazjum Nr 1 w Sieradzu
  2. Katarzyna Magdziak – Gimnazjum w Zadzimiu
  3. Kacper Brudel – Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna w Łodzi

Wyróżnienia: Weronika Gałka z gimnazjum Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu, Ewa Zasina z Gimnazjum w Gruszczycach i Julia Zybert z Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Łodzi.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych:

  1. Piotr Łuczak – II Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu
  2. Patrycja Bryczyńska – Liceum Ogólnokształcące Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Sieradzu
  3. Karolina Cybulska – II Liceum Ogólnokształcące w Sieradzu

Wyróżnienia: Wioletta Balcerzak z II Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu, Marta Przybyszewska z Liceum Ogólnokształcącego Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Sieradzu i Beata Zdunek z II Liceum Ogólnokształcącego w Sieradzu.

Galeria: IV konkurs Romantic Poetry Festival 2015

T.O.