^ Powrót na górę

 

 

„Comenius” w SOSW. Wizyta na Węgrzech

Rozmiar tekstu:

sosw
Przedostatnia wizyta w ramach projektu „Comenius. Zrób inaczej! Zostań zielonym przedsiębiorcą!”. Uczestniczyło w niej sześcioro pracowników Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu.

Gospodarzami tym razem byli Węgrzy ze szkoły Kölcsey Ferenc Általános Iskola w Törökszentmiklós. To tam spotkali się uczestnicy projektu z Polski, Włoch, Turcji, Portugalii, Hiszpanii, Grecji, Cypru, Finlandii i Rumunii. Partnerzy omawiali produkty wytworzone dotychczas w ramach działań projektowych, podsumowali pracę, podjęli wspólne ustalenia i wnioski oraz zaplanowali pracę na ostatnie miesiące realizacji projektu.

Podczas oficjalnego powitania uczniowie z Węgier zaprezentowali informacje na temat historii, geografii, przyrody, kuchni i kultury swojego kraju. Był też pokaz tańca ludowego, folkloru i muzyki ludowej. Goście zwiedzali także samą placówkę – salę gimnastyczną i bibliotekę, zapoznali się z pomocami dydaktycznymi wykorzystywanymi w edukacji węgierskiej. Rozmawiali z nauczycielami na temat podobieństw i różnic w edukacji. Okazuje się, że po transformacji ustrojowej Węgrzy nie zreformowali swojego szkolnictwa. Funkcjonują tam cały czas ośmioklasowe szkoły podstawowe.

Pobyt w Törökszentmiklós był też okazją do spotkania z przedstawicielami władz miasta. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie Budapesztu.

Jak podczas każdej wizyty w ramach projektu, uczestnicy spotkania zasadzili drzewo przyjaźni na pamiątkę pobytu na Węgrzech.

T.O./SOSW Sieradz

sosw1  sosw2

sosw3  sosw4