^ Powrót na górę

 

 

Spotkanie partnerów programu „Erasmus+”

Rozmiar tekstu:

sosw
Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Sieradzu – Piotr Iszczek, Jacek Gotkowicz i Marcin Hołubowicz – spotkali się z pedagogami szkół partnerskich z Niemiec, Portugalii, Norwegii, Łotwy, Estonii, Turcji i Rumunii. Gospodarzami wizyty byli nauczyciele rumuńscy.

Było to kolejne spotkanie projektowe grupy Share Play, działającej w ramach europejskiego programu „Erasmus+”. Partnerzy spotkali się w miejscowości Rosiori de Vede, położonej w pobliżu granicy z Bułgarią. Uczestnicy dyskutowali nad głównymi założeniami projektu, który jest związany z rolą gier i zabaw w procesie edukacyjnym i wychowawczym. Wymieniali swoje spostrzeżenia na temat ich pozytywnego wpływu na podopiecznych, a także trudności i problemów napotykanych podczas realizacji projektu Share Play.

Podczas spotkania został ustalony harmonogram dalszych wizyt partnerskich oraz telekonferencji internetowych uczniów i nauczycieli, a także zadania do realizacji przez poszczególne kraje na następny rok trwania projektu.

Na przełomie kwietnia i maja 2016 r. przedstawicieli krajów partnerskich (nauczycieli i uczniów) gościć będzie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sieradzu.

T.O./SOSW w Sieradzu

sosw1  sosw2

sosw3  sosw4