^ Powrót na górę

 

 

ZSS w Warcie stawia na ekologię

Rozmiar tekstu:

zss
Zespół Szkół Specjalnych w Warcie przystąpił do ogólnopolskiego programu „Szkoły dla Ekorozwoju” fundacji „Partnerstwo dla Środowiska” z Krakowa. Podlega on międzynarodowej sieci Eco Schools, przyznającej wyróżnienia szkołom na całym świecie.

W ramach programu ZSS realizuje szereg działań proekologicznych. Jednym z nich jest przygotowanie Kodeksu Ekologicznego, który wisi na szkolnej ścianie. Ponadto uczniowie wzięli udział w wycieczce do Załęcza Wielkiego, odwiedzili Stację Przeładunkową Odpadów Komunalnych w Sieradzu, dokarmiali ptaki, przeprowadzili akcję oszczędzania wody w szkole i uczyli się ekologii na zajęciach lekcyjnych.

Sporo miejsca w programie „Szkoły dla Ekorozwoju” w ZSS w Warcie poświęcono wodzie. Gościem placówki była Magdalena Frajtak-Lepczyńska, główny technolog wody w Zakładzie Wodociągów i Kanalizacji w Warcie. Przedstawiła prezentację zatytułowaną „Skąd się bierze woda w kranie?”. Uczniowie poznali drogę, jaką przebywa woda od źródła do kranów w domach.

Wychowankowie ZSS wzięli również udział w akcji promocyjnej na rzecz picia wody z kranu „Nasza woda, nasze życie, czyli racjonalna gospodarka wodna na terenie gminy Warta”, zorganizowanej na warckim rynku. Akcja poprzedza instalowanie w Warcie wodnych źródełek, czyli niewielkich ogólnodostępnych ujęć wody bieżącej. Źródełka te zostaną umieszczone docelowo we wszystkich szkołach w Warcie.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10