^ Powrót na górę

 

 

Nauczyciele ZSP w Błaszkach w Bułgarii

Rozmiar tekstu:

blaszki
Grupa nauczycieli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach pojechała do Warny na spotkanie projektowe „Erasmus+”. Spotkanie to zostało zorganizowane w ramach projektu „Forum Theatre – a Learning Instrument For Education”, realizowanego przez nauczycieli z Rumunii, Włoch, Słowenii, Bułgarii, Turcji i Polski.

Celem wyjazdu do Bułgarii był udział w szkoleniu na temat nieformalnych metod nauczania oraz przygotowania do festiwalu teatralnego w Słowenii, który odbędzie się w listopadzie 2015 r. w Ptuj. Gospodarze – nauczyciele z Warny – pokazali swoją szkołę, która ze względu na wykonane przez uczniów dekoracje i meble z drewna należy do jednej z najładniejszych w kraju. Z kolei goście mieli okazję zapoznać się z bułgarskim systemem szkolnictwa. Uczniowie, mimo trwających do 15 września wakacji, przygotowali kilka prezentacji multimedialnych na temat innych projektów, w które są zaangażowani, oraz filmy o Warnie, Bułgarii i jeden przypominający festiwal teatralny w Rzymie.

W programie spotkania znalazł się też czas na zwiedzenie starożytnego miasta Nessebar, które jest wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

T.O.

DSC06622  DSC06713

                                   DSC06831