^ Powrót na górę

 

 

„Jagiellończyk” bezpieczną i przyjazną szkołą

Rozmiar tekstu:

IMG 3585
I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu bierze udział w rządowym programie „Bezpieczna i przyjazna szkoła”. W jego ramach w szkole odbyło się dziś spotkanie profilaktyczne z przedstawicielami wieluńskiego stowarzyszenia „Poplon”.

Projekt dotyczy profilaktyki uzależnień i zakłada organizowanie w placówkach spotkań o tej tematyce. – Naszym celem jest przekazanie uczniom wiedzy, która pozwoli im unikać sytuacji stwarzających różnego rodzaju zagrożenie, od zachowań agresywnych po używki, a w szczególności tak bardzo ostatnio „modne” dopalacze – mówił na spotkaniu z uczniami „Jagiellończyka” Remigiusz Mroziak ze stowarzyszenia „Poplon”. O dopalaczach mówili też wicewojewoda łódzki Jarosław Klimas i starosta sieradzki Dariusz Olejnik, którzy również wzięli udział w spotkaniu. – Z producentami i dystrybutorami dopalaczy bardzo trudno walczyć, bo brakuje do tego skutecznych instrumentów prawnych. Dlatego bardzo potrzebne są takie spotkania, spotkania, które uczulą młodych ludzi na pewne zjawiska – powiedział starosta Dariusz Olejnik. Wystąpieniom przysłuchiwał się dyrektor I LO Grzegorz Pietrucha oraz dyrektor sieradzkiej delegatury Kuratorium Oświaty w Łodzi Hanna Banach.

Oprócz Remigiusza Mroziaka, który jest autorem projektu, spotkanie poprowadzili jeszcze Maciej Olejnik i Grzegorz Kasprzykowski. Stowarzyszenie „Poplon” podobne sesje organizowało już ubiegłym roku. Jego uczestnikami byli wówczas uczniowie wieluńskich szkół ponadgimnazjalnych. W tegorocznej edycji, oprócz I LO w Sieradzu, udział weźmie jeszcze Gimnazjum w Burzeninie.

Projekt „Bezpieczna i przyjazna szkoła” składa się z trzech bloków: pierwszy to warsztaty psychoedukacyjne, drugi – panel dotyczący alkoholu i środków odurzających (w oparciu o program „Noe” rekomendowany przez program PARP) i trzeci – warsztaty samoobrony. Całość zakończy się do końca października.

T.O.

IMG 3557  IMG 3572

IMG 3581  IMG 3583

IMG 3587  IMG 3596

IMG 3597  IMG 3603

IMG 3607  IMG 3611

IMG 3613  IMG 3619