^ Powrót na górę

 

 

Ekopracownia na Zamkowej

Rozmiar tekstu:

ekopracownia
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 im. Marii Dąbrowskiej w Sieradzu uczą się ekologii w nowej ekopracowni. Sala do nauki fizyki, biologii i chemii została przygotowana dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Projekt zorganizowania i wyposażenia ekopracowni w ZSP nr 2 nosi nazwę „Eko-Zamkowa nad Wartą”. W ramach programu WFOŚiGW „Moja wymarzona ekopracownia 2015” szkoła dostała na nią 35 tys. zł dotacji. Zgodnie z zasadami przyjętymi dla tego programu, wkładem własnym placówki jest przygotowanie sali na potrzeby pracowni. Dofinansowanie może być wykorzystane tylko na zakup wyposażenia i pomocy naukowych. – To już druga nowoczesna pracownia w naszej szkole, otwarta w tym roku szkolnym – powiedziała podczas uroczystego otwarcia dyrektor placówki Magdalena Marciniak, odnosząc się do pracowni fryzjerskiej, uruchomionej na początku września.

– Ekologia to temat, o którym mówi się ostatnio bardzo często, a żeby nie było to tylko puste hasło, potrzebne są właśnie takie pracownie. Nie wszyscy mają świadomość ekologiczną, ale ta sytuacja musi się zmienić, bo zmusza nas do tego rozwój cywilizacji – mówi starosta sieradzki Dariusz Olejnik, który wraz z wicestarostą Mariuszem Bądziorem i Ryszardem Książczykiem z WFOŚiGW przecinał wstęgę podczas otwarcia ekopracowni. Sieradzkie Starostwo Powiatowe reprezentował również Andrzej Domański z Wydziału Spraw Społecznych. W otwarciu wziął też udział prezydent Sieradza Paweł Osiewała.

T.O.

IMG 1522  IMG 1525

IMG 1528  IMG 1532

IMG 1535  IMG 1559

IMG 1560  IMG 1563

IMG 1566  IMG 1581

IMG 1591  IMG 1595