^ Powrót na górę

 

 

Nauczyciele ZSS szlifują angielski

Rozmiar tekstu:

zss
Zespół Szkół Specjalnych w Warcie pozyskał ponad 260 tys. zł na dokształcanie nauczycieli. Przez dwa lata 22 pedagogów będzie się uczyło języka angielskiego, biorąc udział w zajęciach na miejscu i w wyjazdach do Londynu i Dublina.

Do końca września 2017 r. nauczyciele ZSS będą się uczyć angielskiego w kraju, brać udział w kursach językowych w Irlandii i Anglii (wyjazd do szkoły językowej w Dublinie planowany jest na okres ferii zimowych – od 14 do 28 lutego 2016 r., z kolei w wakacje – od 3 do 17 lipca 2016 – uczestnicy projektu przebywać będą na kursie językowym w Londynie), obserwować działalność placówek kształcących osoby z niepełnosprawnością intelektualnie na terenie Unii Europejskiej, wprowadzać nowe techniki i metody pracy z uczniami na terenie ZSS w Warcie oraz dzielić się zdobytą wiedzą z nauczycielami innych placówek w kraju.

Zwiększanie kompetencji językowych kadry zespołu będzie się odbywać w ramach projektu „Paszport językowy dla rozwoju edukacji”, realizowanego z programu „Zagraniczna mobilność kadry edukacji szkolnej”. Przedsięwzięcie realizowane jest dzięki dofinansowaniu z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER) w wysokości 266 944 05 zł.

T.O.

plakat1  plakat2