^ Powrót na górę

 

 

„Strabag” przebuduje Grunwaldzką i Reymonta

Rozmiar tekstu:

pzd
Spółka „Strabag” złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na przebudowę ul. Reymonta i al. Grunwaldzkiej w Sieradzu i niebawem rozpocznie prace. Termin zakończenia inwestycji mija 15 września 2016 r.

Do przetargu zgłosiły się trzy firmy drogowe: „Strabag” z Pruszkowa, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Czartek koło Sieradza oraz „Sidrog” z Domaniewa koło Błaszek.

Najkorzystniejsza cenowo była oferta spółki „Strabag” i to ta firma została wybrana na wykonawcę prac remontowych na dwóch drogach powiatowych w Sieradzu – ul. Reymonta i al. Grunwaldzkiej. Przygotowany przez „Strabag” kosztorys opiewa na 7 040 230 85 zł brutto. Dla porównania – PRDiM złożyło ofertę wycenioną na 8 029 916 55 zł, a „Sidrog” wydatki na prace remontowe Grunwaldzkiej i Reymonta oszacował na 7 844 956 36 zł.

Przypominamy: przedmiotem zamówienia publicznego jest przebudowa nawierzchni, wykonanie ciągu pieszo-rowerowego, przebudowa chodnika, przebudowa i budowa zjazdów, budowa zatoki autobusowej, oświetlenia ulicznego, odcinka kanalizacji deszczowej i wykonanie nowego oznakowania na ul. Reymonta oraz wykonanie ścieżki rowerowej i chodnika po obu stronach jezdni, budowa parkingu i oznakowania aktywnego na al. Grunwaldzkiej.

Podpisanie umowy między Powiatem Sieradzkim i spółką „Strabag” nastąpi w czwartek 9 czerwca.

T.O.