^ Powrót na górę

 

 

Droga Marianów-Włocin. „Sidrog” zaczyna remont

Rozmiar tekstu:

pzd
Firma „Sidrog” – wyłoniony niedawno wykonawca remontu drogi powiatowej Marianów-Włocin w gminie Błaszki – przystępuje do pracy. Inwestycja została już oficjalnie przekazana do realizacji.

Od poniedziałku 13 czerwca odcinek drogi powiatowej nr 1708 od skrzyżowania z drogą powiatową 1709 we Włocinie do Marianowa formalnie jest placem budowy i przejeżdżający tamtędy kierowcy mogą się spodziewać lokalnych utrudnień. Prace potrwają niemal równo dwa miesiące. Zgodnie z umową, wykonawca na realizację inwestycji ma czas do 17 sierpnia.

Przypominamy – remont drogi Marianów-Włocin jest kontynuacją ubiegłorocznej przebudowy drogi powiatowej łączącej gminę Brąszewice (od miejscowości Pipie) z gminą Blaszki (do miejscowości Marianów). Koszt remontu pierwszego odcinka (3,7 km) wyniósł 717 057 74 zł. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Czartek.

Rozpoczynająca się właśnie przebudowa drugiego odcinka (1,8 km) będzie kosztować 292 252 41 zł. Pieniądze te pochodzą z budżetu Powiatu Sieradzkiego, ze środków przyznanych przez Zarząd Województwa Łódzkiego (z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych w 2016 roku) oraz z budżetu Gminy i Miasta Błaszki.

T.O.

1  2

3  5