^ Powrót na górę

 

 

Reymonta-Grunwaldzka. Projekt organizacji ruchu

Rozmiar tekstu:

pzd
Wykonawca przebudowy ul. Reymonta i al. Grunwaldzkiej w Sieradzu – firma „Strabag” – przedstawił projekt czasowej organizacji ruchu na okres robót. W skrócie: po ul. Reymonta będą mogli poruszać się tylko jej mieszkańcy i służby miejskie, a na Grunwaldzkiej jezdnia zostanie zawężona do jednego pasa ruchu.

Jeśli chodzi o ul. Reymonta, to zostanie ona wyłączona z ruchu dla pojazdów z zewnątrz, tzn. będą się nią mogli poruszać tylko mieszkańcy tej ulicy i służby miejskie. Na wszystkich drogach dochodzących do Reymonta zostaną ustawione znaki „Droga bez przejazdu”. Dotyczy to odcinka od al. Grunwaldzkiej do ul. Ludowej.

Z kolei na Grunwaldzkiej prace zaczną się od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II i będą się posuwać w kierunku POW, w pierwszym etapie jedną jezdnią, a potem drugą. Na jezdni, przy której będą prowadzone roboty, prędkość pojazdów zostanie ograniczona do 30 kilometrów na godzinę. W czasie remontu ruch kołowy będzie się odbywał jednym pasem. Piesi będą mieli do dyspozycji oznakowane i zabezpieczone przejścia przez jezdnię.

Ponieważ obie ulice będą remontowane w tym samym czasie, kierowcy muszą się liczyć z jednoczesnymi utrudnieniami w całym rejonie ul. Reymonta i al. Grunwaldzkiej. Dlatego apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności oraz zwracanie uwagi na służby drogowe, które lokalnie przez pewien czas mogą ręcznie kierować ruchem.

„Strabag” zapowiada, że prace rozpoczną się jeszcze w tym miesiącu. Termin ich zakończenia mija 15 września.

O przebiegu prac przy przebudowie Reymonta i Grunwaldzkiej oraz o planowanych ewentualnych utrudnieniach w ruchu będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Powiatu Sieradzkiego (zakładka „Drogownictwo”).

T.O.