^ Powrót na górę

 

 

Remont drogi w Rowach. Będzie jeszcze nakładka

Rozmiar tekstu:

rowy
To nie koniec przebudowy drogi powiatowej w Rowach (gm. Wróblew). Drogowcy, którzy w połowie września zakończyli pierwszy etap prac, niebawem przystąpią do drugiego: będą kłaść dwie warstwy asfaltu.

Remont drogi w Rowach rozpoczął się w połowie sierpnia. Przez miesiąc wykonawca – firma „Bud-Trans” z Sieradza – poszerzył jezdnię, zbudował szeroki, wygodny chodnik wraz z dojazdami do posesji oraz zainstalował odwodnienie. Inwestycję zrealizował Powiat Sieradzki we współpracy z Gminą Wróblew. Koszt przebudowy wyniósł ponad 280 tys. zł, z czego 150 tys. dołożyła Gmina.

Na tym inwestycja się nie zakończy. Ponieważ oba samorządy zaoszczędziły nieco pieniędzy na przetargach przy innych remontach, postanowiły drogę w Rowach zmodernizować kompleksowo. – Wspólnie z Powiatem dołożymy po 45 tysięcy złotych i za te pieniądze wykonamy nakładkę z dwóch warstw asfaltu – mówi Tomasz Woźniak, wójt Gminy Wróblew.

Druga część inwestycji czeka teraz na akceptację powiatowych i gminnych radnych. Obie sesje odbędą się jeszcze we wrześniu.

T.O.