^ Powrót na górę

 

 

„M&M Projekt” z Lipicza zbuduje garaż dla PZD

Rozmiar tekstu:

pzd
Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu rozstrzygnął przetarg na budowę garażu na terenie nowego Obwodu Drogowego przy ul. Zachodniej. Wykona go firma „M&M Projekt” z Lipicza w gminie Klonowa.

Wykonawca został wybrany za trzecim podejściem, bo przedłożone w dwóch wcześniejszych przetargach kosztorysy opiewały na kwoty wyższe niż PZD przeznaczył na realizację inwestycji.

Do trzeciego przetargu stanęły dwie firmy: „Kabis” z Częstochowy i „M&M Projekt” z Lipicza w gminie Klonowa. Garaż dla pojazdów PZD zbuduje ta druga za kwotę 976 998 51 zł. Termin realizacji inwestycji mija 14 października 2016 r.

Budynek magazynowo-garażowy o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych powstanie obok zbudowanego niedawno obiektu biurowo-socjalnego z częścią magazynową. Trwające w nim właśnie prace wykończeniowe powoli dobiegają końca. Zgodnie z umową, na sfinalizowanie inwestycji wykonawca – firma „Finans-Bud” z Kuśnia – ma czas do połowy sierpnia bieżącego roku.

Budowa Obwodu Drogowego PZD przy ul. Zachodniej w Sieradzu zbliża się do półmetka. W październiku 2014 r. starosta sieradzki Dariusz Olejnik i prezydent Sieradza Jacek Walczak podpisali porozumienie w sprawie zamiany gruntów. Umowa zakłada przeniesienie bazy drogowej PZD z ul. Podzamcze na przekazany przez Miasto teren na ul. Zachodniej, ponieważ zajmowana obecnie przez OD PZD działka objęta jest planem rewitalizacji starorzecza Żegliny. Budowa nowego obwodu zakończy się w 2018 roku.

T.O.