^ Powrót na górę

 

 

Remonty powierzchniowe na drogach powiatowych

Rozmiar tekstu:

pzd
Firma „Ago Drogi” z Obornik Śląskich wyremontuje siedem kilometrów dróg powiatowych w powiecie sieradzkim. Powierzchniowe utrwalenie obejmie cztery odcinki dróg w gminach Brąszewice, Brzeźnio i Warta.

W przetargu „Ago Drogi” pokonały 12 konkurentów. Przedłożony przez nie kosztorys opiewa na 200 tys. zł. – To bardzo korzystna dla nas cena, wynikająca z tegorocznego dużego spadku cen ropy naftowej. Dla porównania: w ubiegłym roku powierzchniowe utrwalenie jedną warstwą grysu kosztowało nas 5 zł netto za metr kwadratowy. W tym roku za taki sam metr, ale utrwalenia podwójną warstwą trzeba zapłacić niecałe 6 zł brutto. Szkoda byłoby nie skorzystać z takiej okazji – mówi Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

Powierzchniowe utrwalenie obejmie cztery odcinki dróg powiatowych: Brąszewice-Zabrodzie (gm. Brąszewice), Chajew-Bukowiec-Kliczków Mały (gm. Brąszewice i Brzeźnio), Krąków-Góra (gm. Warta) oraz Krzaki-Kliczków Wielki (gm. Brzeźnio). Ułożone na nich zostaną dwie warstwy nawierzchni: podkładowa z grubszego grysu i wierzchnia z drobniejszego.

Na realizację inwestycji wykonawca ma miesiąc – termin zakończenia prac mija 19 sierpnia.

T.O.