^ Powrót na górę

 

 

Wykonawcy S8 odtwarzają drogi powiatowe

Rozmiar tekstu:

IMG 8931 1024x683
W kilku miejscach powiatu sieradzkiego firmy budujące drogę ekspresową S8 oraz elektrownie wiatrowe odtwarzają lub już odtworzyli drogi powiatowe. Jest to realizacja zobowiązań obwarowanych umowami zawartymi przed rozpoczęciem realizowanych inwestycji.

Nawierzchnie trzech dróg powiatowych już zostały odtworzone. Są to drogi Zapole-Barczew (od skrzyżowania z drogą krajową nr 14 do wiaduktu w Barczewie), 300-metrowy odcinek biegnący przez Pyszków oraz droga z Pyszkowa do S8 w kierunku Rembowa. Wszystkie znajdują się na terenie gminy Brzeźnio. Wykonała je firma „Strabag”, ta sama, która buduje drogę ekspresową. Trwają również prace przy odtwarzaniu nawierzchni drogi Wola Będkowska – Będków w gminie Burzenin.

Oprócz tego do wyremontowania dróg powiatowych zobowiązał się wykonawca elektrowni wiatrowych w gminie Wróblew. Już odtworzona została nawierzchnia drogi Słomków Mokry – Tubądzin (do końca miejscowości), a prace na drogach powiatowych w Kościerzynie i Sędzicach właśnie się rozpoczęły.

Wszystkie koszty związane z odtwarzaniem powiatowej infrastruktury drogowej, zniszczonej w związku z budową S8 i wiatraków, ponoszą wykonawcy obu inwestycji.

T.O.

IMG 8925 1024x683  IMG 8941 1024x683