^ Powrót na górę

 

 

Lewandowski trenerem drużyny PZD Sieradz

Rozmiar tekstu:

pzd
Drużyna piłkarska Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu zajęła drugie miejsce w odbywającym się w Żarnowie (powiat opoczyński) turnieju piłki nożnej zarządców dróg powiatowych województwa łódzkiego. Ekipę do występu przygotowywał… Lewandowski.

Na drodze do pierwszego miejsca w turnieju stanęła sieradzanom drużyna PZD Wieluń. – Zaczęliśmy od wysokiego zwycięstwa z gospodarzami i to spowodowało, że dostaliśmy wiatru w żagle. Kolejne mecze też poszły świetnie i pojawiły się nadzieje na pierwsze miejsce, tym bardziej że strzelaliśmy sporo bramek. W ostatnim meczu dobra pasa niestety odwróciła się od nas, ale byliśmy naprawdę bliscy pierwszego miejsca – mówi Marcin Lewandowski, specjalista ds. inwestycji w PZD w Sieradzu, który jako trener przygotowywał swoich kolegów do występu w zawodach. Choć jest czynnym piłkarzem, tym razem nie mógł zagrać ze względu na kontuzję.

Turniej odbył się na stadionie klubu sportowego „Kasztelan” Żarnów. Sześcioosobowe zespoły grały mecze trwające dwa razy po 10 minut systemem „każdy z każdym”, a o zwycięstwie decydowała liczba punktów. Po ich podliczeniu okazało się, że drużyny sieradzka i wieluńska osiągnęły identyczne wyniki. O zwycięstwie tej drugiej zdecydowały rzuty karne. W zawodach zagrało pięć drużyn. Zwyciężył Wieluń, przed Sieradzem, Opocznem, Bełchatowem i Łaskiem.

Na pomysł sportowego integrowania drogowców z Łódzkiego wpadł kilka lat temu Tomasz Kijanka, dyrektor PZD w Bełchatowie i jednocześnie przewodniczący Konwentu Dyrektorów Zarządów Dróg Powiatowych Województwa Łódzkiego. – Ludzie pracujący w jednej branży powinni spotykać się również na innych płaszczyznach, nie samą pracą człowiek żyje. A drogowcy to nie tylko ci, co pracują bezpośrednio na drogach, bo to również pracownicy administracji i obsługi biurowej. Kontakty jednych i drugich na co dzień nie są zbyt częste, dlatego trzeba było wymyślić coś, co ich połączy i sport wydał mi się do tego celu najbardziej odpowiedni – wyjaśnia Tomasz Kijanka.

Pierwsze zawody odbyły się w 2012 r. w Bełchatowie, rok później gospodarzem turnieju był PZD Piotrków Trybunalski – druga edycja imprezy została zorganizowana w miejscowości Ręczno. W 2014 drogowcy spotkali się w Ostrowie koło Łasku, a w 2015 zagrali w Charłupi Małej (gmina Sieradz) w powiecie sieradzkim. Dodajmy, że turniej organizowany jest zawsze w sobotę, a więc poza godzinami pracy – w czasie prywatnym. Koszty pokrywane są z pieniędzy składkowych: każda drużyna uiszcza opłatę wpisową. Na każdym turnieju drogowcy ustalają organizatora kolejnej edycji. W przyszłym roku będzie nim zwycięzca tegorocznych zawodów – PZD Wieluń.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  9

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19

20  21

22  23

24  25

26  27

28  29

30  31