^ Powrót na górę

 

 

Jakubice z nowym chodnikiem

Rozmiar tekstu:

pzd
Po odbiorach technicznych, w Jakubicach w gminie Warta oddany został do użytku nowych chodnik. Inwestycja ta była współfinansowana przez samorządy Powiatu Sieradzkiego oraz Gminy i Miasta Warta.

Był to pierwszy etap większej inwestycji budowy chodnika na całej długości wsi (trwa opracowywanie dokumentacji technicznej na etap drugi). Prace odbywały się na odcinku 880 metrów. Koszt to 250 tysięcy złotych. W inwestycję zaangażował się finansowo samorząd Gminy i Miasta Warta, przekazując na nią 125 tys. Pozostała połowa pochodzi z budżetu Powiatu Sieradzkiego. Wykonawcą inwestycji była firma „Somar-Bruk” z Sieradza.

W oficjalnym oddaniu inwestycji uczestniczyli przedstawiciele obu samorządów, w tym m.in. starosta sieradzki Mariusz Bądzior, wicestarosta Marek Kanicki, radni powiatowi Tomasz Baliński i Krzysztof Żubrowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu Robert Piątek, burmistrz Warty Jan Serafiński, jego zastępca Sławomir Janczak oraz przewodniczący Rady Gminy i Miasta Warta Grzegorz Kopacki.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

10  10a

11  12

13  13a

14  15

16  17