^ Powrót na górę

 

 

Ulica Broniewskiego z nowym chodnikiem

Rozmiar tekstu:

pzd
Po dwóch miesiącach prac zakończył się remont chodnika po obu stronach ul. Broniewskiego w Sieradzu. Przebudową objęty został odcinek między skrzyżowaniami z ulicami Spółdzielczą i Jana Pawła II.

Zakończony właśnie remont chodnika na Broniewskiego jest kontynuacją jego przebudowy, rozpoczętej w ubiegłym roku. Niemal dokładnie rok temu, na przełomie października i listopada 2015 r. oddany został jego 390-metrowy odcinek od wjazdu na teren Gimnazjum nr 3 do skrzyżowania z ul. Spółdzielczą (po obu stronach). Koszt inwestycji wyniósł wówczas 90 488 64 zł, a jej wykonawcą była firma „In-Wiór” z Gozdów (gm. Brzeźnio).

Ta sama firma kontynuowała prace w roku bieżącym. Remontem objęty został 160-metrowy odcinek chodnika po stronie prawej (patrząc w kierunku ul. Jana Pawła II) i 176-metrowy odcinek po stronie lewej, wraz z przystankami autobusowymi. Chodnik ma szerokość 2,5 m.

Teren inwestycji przekazano wykonawcy 16 września, zaś termin zakończenia prac, ujęty w umowie, mija 15 listopada. Remont zakończył się więc przed czasem.

Całkowita wartość robót to 79 786 41 zł. Inwestycję sfinansował Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu ze środków własnych.

T.O.