^ Powrót na górę

 

 

Nowa jezdnia i nowy chodnik na Warckiej

Rozmiar tekstu:

pzd1
Nieco ponad miesiąc trwała wymiana nawierzchni jezdni i chodników na ul. Warckiej w Sieradzu. Inwestycję tę zrealizował samorząd Powiatu Sieradzkiego w ramach środków własnych.

– Powiat sieradzki to nie tylko wsie wchodzące w skład naszych gmin wiejskich. Nie zapominajmy, że sporo dróg powiatowych mamy w samym Sieradzu. Jedną z nich jest ul. Warcka, łącząca się z ul. Sienkiewicza. Warcką wyjeżdżają auta jadące od Rynku w kierunku wylotu na Zduńską Wolę oraz do centrum Sieradza. Ruch jest tu więc intensywny, zarówno samochodowy, jak i pieszy – mówi starosta sieradzki Mariusz Bądzior.

Przebudowa jezdni i chodników na Warckiej kosztowała 118 880 12 zł. Zakres inwestycji obejmował wykonanie nowej nawierzchni chodników (o szerokości 2 m) z kostki betonowej, ułożenie warstwy ścieralnej na odcinku jezdni o długości 95 m, ustawienie nowych krawężników i obrzeży betonowych, regulację wysokościową studni kanalizacyjnych, telefonicznych i zaworów wodociągowych oraz remont wpustu deszczowego.

Wykonawcą robót budowlanych była firma MS Mariusz Świniarski z Bronisławowa (ul. Wspólna 69, Brzeźnio). Nadzór inwestorski pełniła Aurelia Juszczak z Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

T.O.

1  2

4  5