^ Powrót na górę

 

 

Porozumienie w sprawie obwodu drogowego PZD

Rozmiar tekstu:

pzd
Obwód Drogowy Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu w ciągu najbliższych czterech lat zostanie przeniesiony z ul. Podzamcze na ul. Zachodnią. Tak mówi porozumienie, podpisane przez władze Miasta Sieradz i Powiatu Sieradzkiego.

Teren, na którym znajduje się obecnie obwód PZD, częściowo objęty jest rewitalizacją, dlatego konieczne było podpisanie aktu notarialnego, który pozwoli Miastu na ingerencję w zagospodarowanie przekazanej działki przy ul. Podzamcze. W najbliższym czasie ogrodzenie obwodu od strony zachodniej zostanie przesunięte, co umożliwi kontynuację budowy ścieżki rowerowej i pociągnięcie jej dalej w stronę ul. Podrzecze.

W zamian Powiat otrzymał nieuzbrojoną działkę przy ul. Zachodniej, położoną za Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. – Zdajemy sobie sprawę, że taki obiekt, jak baza sprzętowa drogowców, nie bardzo pasuje do miejsca, które ma pełnić funkcje reprezentacyjne. Na mocy porozumienia z Miastem zamieniamy się więc na grunty. Zgodnie z umową, mamy cztery lata na uzbrojenie działki i zbudowanie na niej wszystkich potrzebnych budynków oraz urządzeń niezbędnych do funkcjonowania PZD – mówi Dariusz Olejnik, starosta sieradzki.

Symboliczne przekazanie terenu obwodu odbyło się dziś do południa, o godz. 10. Ze strony Miasta uczestniczył w nim prezydent Sieradza Jacek Walczak, zaś ze strony Powiatu – starosta Dariusz Olejnik, wicestarosta Zbigniew Krasiński oraz dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Robert Piątek.

T.O.