^ Powrót na górę

 

 

Remonty na drodze Wandalin-Klonowa

Rozmiar tekstu:

pzd
Pełna parą idą roboty drogowe na drodze powiatowej Wandalin-Klonowa. Na początkowym odcinku drogi (od skrzyżowania z byłą krajówką nr 14) już zostały położone pierwsze warstwy asfaltu, zaś w samej Klonowej rozpoczęła się wymiana chodników.

Wykonawca inwestycji – Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Czartek – pracuje właściwie na całej długości remontowanej drogi (7,5 km). Od strony Klonowej trwa usuwanie przydrożnych drzew i obustronne korytowanie poboczy pod poszerzenie, a na przeciwległym końcu drogi, a więc od strony Wandalina, drogowcy już układają nawierzchnię.

Zadanie obejmuje również przebudowę chodnika w centrum Klonowej. Przygotowania do tej części inwestycji rozpoczęły się już w ubiegłym tygodniu. Do weekendu PRDiM zdjął starą nawierzchnię chodnika przy kościele i ten fragment zostanie wyremontowany jako pierwszy.

Do widoku pracujących w tym rejonie drogowców kierowcy muszą się na razie przyzwyczaić. Jadąc do Klonowej od strony Złoczewa warto zachować szczególną ostrożność, tym bardziej że niebawem rozpocznie się tam ruch związany ze żniwami.

Termin zakończenia prac drogowych przewidziano na 31 października.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

10  11

12  13

14  15

16  17

18  19