^ Powrót na górę

 

 

Droga Kobierzycko-Sędzice po remoncie

Rozmiar tekstu:

pzd
Mieszkańcy Kobierzycka i Sędzic w gminie Wróblew mają wyremontowaną drogę. Jej przebudowa była możliwa dzięki m.in. dofinansowaniu z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej oraz współpracy finansowej samorządów Gminy Wróblew i Powiatu Sieradzkiego.

Wyremontowana droga biegnie przez miejscowość Kobierzycko i łączy krajówkę nr 12 z drogą powiatową w Sędzicach. Ten trzykilometrowy odcinek został poszerzony do 5,5 m, ma nową nawierzchnię, obustronne pobocza (o szerokości 80 cm) oraz chodnik z kostki brukowej. Gospodarkę wodną drogi zapewniają przepusty i odbudowane rowy. Jest też nowa zatoka autobusowa. Całości dopełniają bariery ochronne w miejscach niebezpiecznych oraz oznakowanie pionowe i poziome. Wykonawcą inwestycji była firma „Bud-Trans” z Sieradza. Nadzór inwestorski sprawował Karol Galant.

Całkowity koszt przebudowy drogi Kobierzycko-Sędzice to 2,1 mln zł. Dofinansowanie pozyskane przez gminę z PRGiPID wyniosło 1,3 mln, a dotacja ze środków budżetowych Województwa Łódzkiego (pochodząca z tytułu wyłączenia z produkcji gruntów rolnych) – 242 tys. Ponadto gmina otrzymała dotację celową ze środków budżetu Powiatu Sieradzkiego w wysokości 520 tys. zł.

T.O.

1  2

3  4

5  7

8  9

11  10

12  13

14  15