^ Powrót na górę

 

 

Powiat Sieradzki na 4. miejscu listy rankingowej NPPDL

Rozmiar tekstu:

pzd schetynowki
Przebudowa drogi powiatowej z Klonowej do drogi krajowej nr 14 w kierunku Lututowa znalazła się na 4. pozycji wstępnej listy rankingowej wniosków o dofinansowanie zadań w ramach Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych.

Wartość dofinansowania dla tej inwestycji wyniesie 1,7 mln złotych. O znacznie więcej, bo 3 mln, Powiat wnioskował w sprawie remontu ul. Reymonta w Sieradzu. Wniosek znalazł się na 38. miejscu, czyli na liście rezerwowej.

Na dofinansowanie przyszłorocznych inwestycji drogowych mogą liczyć również trzy gminy powiatu sieradzkiego. Na 17. pozycji sklasyfikowano wniosek dotyczący remontu drogi Dzigorzew-Charłupia Mała (dotacja: niecałe 1,7 mln) w gminie Sieradz, na 19. znalazła się rozbudowa drogi Wola Tłomakowa-Świnice Kaliskie (dofinansowanie: ponad 1,7 mln) w gminie Goszczanów, a na 20. – drugi etap przebudowy drogi Wróblew-Wągłczew przez miejscowości Próchna i Ocin (dotacja: 1,1 mln). Na liście rezerwowej (pozycja 42.) wniosków gminnych jest jeszcze jedna inwestycja: przebudowa drogi gminnej Strachanów-Poprężniki w gminie Goszczanów.

Po opublikowaniu listy wstępnej, do 14 listopada Wydział Funduszy Europejskich i Certyfikacji Urzędu Wojewódzkiego przyjmuje od gmin i powiatów zażalenia do oceny wniosków. Ostateczna lista rankingowa zostanie ogłoszona najpóźniej do 30 listopada 2014. Do 20 grudnia zatwierdzi ją Minister Administracji i Cyfryzacji.

Wstępna lista rankingowa NPPDL

T.O.