^ Powrót na górę

 

 

Plan nowego obwodu drogowego PZD

Rozmiar tekstu:

001
Gotowy jest już szkic planu rozmieszczenia obiektów w nowym obwodzie drogowym Powiatowego Zarządu Dróg przy ul. Zachodniej w Sieradzu. Baza będzie zajmowała powierzchnię dwa razy większą niż obecnie.

Prace na terenie przyszłej budowy idą pełną parą. Gotowe jest już przyłącze energetyczne. – Przygotowujemy również warunki przyłączy wodnego, kanalizacyjnego i cieplnego – wyjaśnia Robert Piątek, dyrektor PZD. Teren przyszłej bazy sprzętowo-materiałowej został już wyrównany, trwa jego grodzenie.

Grunt przy ul. Zachodniej (za Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej) stał się własnością Powiatu na mocy porozumienia zawartego z Miastem, dotyczącego zamiany działek przy ul. Podzamcze, na której obwód znajduje się obecnie, właśnie na grunt przy Zachodniej. Nowa baza drogowa powstanie tam w ciągu czterech najbliższych lat.

Obwód zostanie przeniesiony z ul. Podzamcze, która została objęta planem rewitalizacji sieradzkiej starówki. – Zdajemy sobie sprawę, że taki obiekt jak baza sprzętowa drogowców nie bardzo pasuje do miejsca, które ma pełnić funkcje reprezentacyjne. Na mocy porozumienia z Miastem zamieniliśmy się więc na gruntami. Zgodnie z umową, mamy cztery lata na uzbrojenie działki i zbudowanie na niej wszystkich potrzebnych budynków oraz urządzeń niezbędnych do funkcjonowania PZD – mówi Dariusz Olejnik, starosta sieradzki.

Po uzbrojeniu terenu, kolejne elementy inwestycji realizowane będą już w przyszłym roku.

T.O.

IMG 7056  IMG 7064

IMG 7067  IMG 7071

IMG 7074  IMG 7079

IMG 7085  IMG 7096

                                   IMG 7100