^ Powrót na górę

 

 

Obwód Drogowy PZD już w nowym miejscu

Rozmiar tekstu:

pzd
Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu przeniósł ze starego Obwodu Drogowego na nowe miejsce ostatnią halę garażową. Powstała ona jeszcze w starej siedzibie przy ul. Podzamcze, ale zbudowano ją już z myślą o przeniesieniu na ul. Zakładników.

Cała baza techniczna i socjalna OD została już przeniesiona do nowej siedziby. Na starym miejscu pozostały materiały sypkie, dla których w nowym obwodzie jeszcze w tym roku powstaną nowe silosy.

Przypomnijmy: na mocy porozumienia, zawartego w październiku 2014 r. przez starostę sieradzkiego Dariusza Olejnika z prezydentem miasta Jackiem Walczakiem, samorządy zamieniły się działkami: teren przy ul. Podzamcze, na którym do niedawna znajdował się OD, częściowo objęty był projektem rewitalizacji, dlatego konieczne było podpisanie aktu notarialnego pozwalającego miastu na zagospodarowanie przekazanej działki. W zamian Powiat otrzymał grunty przy ul. Zachodniej, położone za Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej. Jeszcze w 2014 r. PZD rozpoczął przygotowania do budowy nowego obwodu. Zadanie to, rozłożone na cztery lata, dobiega końca.

T.O.

2  3

4  5

6  7

8  9