^ Powrót na górę

 

 

Zmiana organizacji ruchu na ul. Warszawskiej

Rozmiar tekstu:

warszawska1
Od poniedziałku 2 marca w obrębie ul. Warszawskiej w Sieradzu pojawi się nowe oznakowanie. Zasady organizacji ruchu na tej drodze powiatowej ulegną zmianie. Na razie będą one obowiązywać przez miesiąc.

– Uruchomienie jakiś czas temu ul. Zamkowej i Żabiej jako alternatywy dla pojazdów wyjeżdżających z Rynku w kierunku ul. Sienkiewicza nie zdało egzaminu. Nie spowodowało to rozładowania ruchu na ul. Warszawskiej, dlatego na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Bezpieczeństwa Ruchu podjęliśmy decyzję o częściowym ograniczeniu ruchu na Warszawskiej. Począwszy od najbliższego poniedziałku będą na nią mogli wjeżdżać tylko kierowcy, którzy mają coś do załatwienia oraz mieszkańcy budynków położonych przy tej ulicy – wyjaśnia Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

Głównym założeniem nowej organizacji ruchu jest skierowanie aut jadących od strony Krakowskiego Przedmieścia do ul. Sienkiewicza, zamiast na Warszawską – na ul. Jana Pawła II. Dlatego na skrzyżowaniach Krakowskiego Przedmieścia z Targową i Polną zostanie zmienione oznakowanie.

Kolejna zmiana: odcinek drogi wzdłuż północnej pierzei Rynku będzie drogą „ślepą” dla samochodów tranzytowych, które nie będą miały wjazdu na Warszawską. Na styku Rynku i Warszawskiej pojawi się znak zakazu wjazdu z tablicą o treści: „Nie dotyczy docelowych wjazdów gospodarczych i mieszkańców ul. Warszawskiej w Sieradzu”. Kto chce przez Rynek dostać się na ul. Sienkiewicza, będzie musiał skręcić w Zamkową i dalej w Żabią (lub w Sukienniczą, jeśli chce wrócić do miasta, wówczas wyjedzie na Podrzecze i stąd na Krakowskie Przedmieście). Wjazd z Rynku w Rycerską pozostanie bez zmian.

T.O.

warszawska