^ Powrót na górę

 

 

Ruszyła budowa Obwodu Drogowego PZD

Rozmiar tekstu:

pzd
Przy ul. Zachodniej rozpoczęła się budowa bazy drogowej Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu. Na pamiątkę przeprowadzki z ul. Podzamcze, w fundamenty budynku biurowego wmurowany został akt erekcyjny oraz zbiorowa fotografia pracowników PZD.

– Postanowiliśmy upamiętnić fakt, że Obwód Drogowy został przeniesiony z innego miejsca i pozostawić potomnym informację o poprzedniej lokalizacji – mówi Robert Piątek, dyrektor PZD w Sieradzu. Tą informacją było zdjęcie pracowników PZD oraz akt erekcyjny podpisany przez starostę sieradzkiego Dariusza Olejnik, wicestarostę Mariusza Bądziora, dyrektora PZD Roberta Piątka i kierownika OD Artura Lewandowskiego.

Jeszcze w 2014 r. na Zachodniej pojawiły się maszyny budowlane. Wyrównały teren, wywiozły nadmiar gruntu i przygotowały działkę pod budowę. Kolejnym etapem było wyłonienie wykonawcy. Została nim firma „Finans-Bud” spod Sieradza. Do połowy sierpnia przyszłego roku wybuduje ona obiekt biurowo-socjalno-magazynowy oraz ogrodzi działkę i założy monitoring. Koszt tych prac to prawie 1,4 mln zł. Nowy Obwód Drogowy zostanie uruchomiony w roku 2018.

T.O.

IMG 4413  IMG 4416

IMG 4419  IMG 4430

IMG 4455  IMG 4473

IMG 4476  IMG 4481

IMG 4487  IMG 4496