^ Powrót na górę

 

 

Aktywne przejście na ul. Targowej już gotowe

Rozmiar tekstu:

pzd
Na Targowej w Sieradzu (droga powiatowa) powstało aktywne przejście dla pieszych. Zostało zbudowane dzięki internautom, którzy wygrali je w konkursie organizowanym przez Powszechny Zakład Ubezpieczeń.

Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu wziął udział w projekcie Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń „Stop wariatom drogowym”. Polegał on na tym, że ze zgłoszonych do końca sierpnia przejść dla pieszych w kraju we wrześniu wybranych zostało 20 (po 5 w każdym tygodniu). Przejścia te przechodzą właśnie metamorfozę. – Są one przebudowywane na nowoczesne interaktywne obiekty składające się z aktywnych znaków D-6, mat antypoślizgowych i tzw. kocich oczek, czyli umieszczonych w nawierzchni drogi świateł – wyjaśnia Robert Piątek, dyrektor PZD. O lokalizacji przejść decydowała liczba głosów internautów.

Takie przejście powstało na ul. Targowej w Sieradzu, tuż przy SP nr 4. W miejscu tym panuje duży ruch pieszy nie tylko ze względu na szkołę, ale również przez bezpośrednią bliskość supermarketu oraz miejskiego targowiska.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8