^ Powrót na górę

 

 

Warszawska od poniedziałku przejezdna

Rozmiar tekstu:

pzd
Począwszy od poniedziałku 8 września otwarty zostaje ruch na ul. Warszawskiej w Sieradzu. Prace przy budowie platformowego przejścia dla pieszych zostały zakończone.

Jednocześnie Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu informuje, że zmiany w ruchu na ul. Zamkowej, które przyjęto w ubiegłym tygodniu w związku z pracami na Warszawskiej, pozostają bez zmian.

Od poniedziałku na ul. Zamkowej obowiązuje ruch jednokierunkowy z Rynku do ul. Żabiej, którą można dojechać do drogi krajowej nr 12/14 w ul. Sienkiewicza. – Rozwiązanie takie ma spowodować rozłożenie strumienia ruchu na dwie ulice, czyli odciążenie ul. Warszawskiej. Jej mieszkańcy skarżą się na problemy związane z pękaniem ścian w budynkach, spowodowaniem drganiami wytwarzanymi przez auta jeżdżące po nawierzchni wyłożonej kostką – wyjaśnia wicestarosta sieradzki Zbigniew Krasiński.

Przyjęte od dziś zasady ruchu w obrębie Rynku będą obowiązywać już na stałe. Kierowcom przypominamy, że na ul. Warszawskiej zbudowany został próg spowalniający jazdę.

T.O.