^ Powrót na górę

 

 

Obwód Drogowy PZD w budowie

Rozmiar tekstu:

pzd
Przy ul. Zachodniej w Sieradzu trwa budowa Obwodu Drogowego Powiatowego Zarządu Dróg. Stoją już ściany budynku biurowo-socjalnego i połączonego z nim magazynu.

Budowa ruszyła we wrześniu bieżącego roku, ale pierwsze maszyny budowlane pojawiły się na Zachodniej jeszcze w ubiegłym roku, niedługo po tym jak starosta sieradzki Dariusz Olejnik i prezydent Sieradza Jacek Walczak podpisali umowę w sprawie zamiany gruntów. Przypomnijmy – na mocy porozumienia starosty z prezydentem, zawartego w październiku 2014 r., samorządy zamieniły się działkami. Teren przy ul. Podzamcze, na którym znajduje się obecnie OD, częściowo objęty jest rewitalizacją, dlatego konieczne było podpisanie aktu notarialnego pozwalającego miastu na ingerencję w zagospodarowanie przekazanej działki. W zamian powiat otrzymał grunty przy ul. Zachodniej, położone za Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej.

Na przełomie roku teren został wyrównany i przygotowany do budowy. W drugim etapie inwestycji – już w 2015 r. – wybrany został wykonawca prac: firma „Finans-Bud” spod Sieradza. Do połowy sierpnia przyszłego roku wybuduje ona obiekt biurowo-socjalno-magazynowy oraz ogrodzi działkę i założy monitoring. Koszt tych prac to prawie 1,4 mln zł.

W trzech kolejnych latach na terenie OD powstaną jeszcze garaże, boksy na tłuczeń i grys kamienny, zbiornik na emulsję asfaltową, wiata magazynowa materiałów betonowych, nisza załadunkowa, dźwignica bramowa dla piaskarko-solarek, magazyn mieszanki piaskowo-solnej i parkingi.

Nowy Obwód Drogowy zostanie uruchomiony w roku 2018.

T.O.

IMG 2597  IMG 2598

IMG 2603  IMG 2606

IMG 2612  IMG 2622

IMG 2626  IMG 2629

IMG 2634  IMG 2635