^ Powrót na górę

 

 

Obwód Drogowy PZD. Budynki już stoją

Rozmiar tekstu:

pzd
Zakończyła się pierwsza część pierwszego etapu budowy Obwodu Drogowego Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu. Przy ul. Zachodniej gotowe są już: budynek biurowo-socjalny z częścią magazynową (w stanie surowym), ogrodzenie, oświetlenie, monitoring i instalacja alarmowa.

Przewidziana na 2015 rok pierwsza część inwestycji zakończyła się zgodnie z planem. Jej koszt to 662 563 53 zł. Umowa z wykonawcą – firmą „Finans-Bud” z Kuśnia pod Sieradzem – obejmuje również wykończenie budynku oraz montaż wszystkich potrzebnych instalacji. – Zostanie to zrealizowane w części drugiej pierwszego etapu. Dalsze prace wykonawca podejmie już w nowym roku, a konkretny termin ich rozpoczęcia zależy od warunków pogodowych – mówi Robert Piątek, dyrektor PZD w Sieradzu. Prace wykończeniowe budynku biurowo-socjalnego z częścią magazynową potrwają do połowy sierpnia 2016 r. Będą kosztować 723 743 09 zł. Na początku 2016 r. ogłoszony zostanie przetarg na budowę kolejnego obiektu OD – magazynu.

Przypomnijmy – na mocy porozumienia starosty Dariusza Olejnika z prezydentem Sieradza Jackiem Walczakiem, zawartego w październiku 2014 r., samorządy zamieniły się działkami: teren przy ul. Podzamcze, na którym znajduje się obecnie OD, częściowo objęty jest rewitalizacją, dlatego konieczne było podpisanie aktu notarialnego pozwalającego miastu na ingerencję w zagospodarowanie przekazanej działki. W zamian Powiat otrzymał grunty przy ul. Zachodniej, położone za Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej.

T.O.

IMG 0491  IMG 0493

IMG 0496  IMG 0497

IMG 0498  IMG 0502