^ Powrót na górę

 

 

Na al. Grunwaldzkiej powstaną nowe parkingi

Rozmiar tekstu:

pzd
Na al. Grunwaldzkiej w Sieradzu (droga powiatowa) między skrzyżowaniami z ul. Jana Pawła II i Jagiellońską powstanie obustronny parking na kilkadziesiąt samochodów, wraz z chodnikiem. Inwestycja wpisana jest w projekt przebudowy ul. Reymonta i Grunwaldzkiej, zgłoszony do dofinansowania z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej.

– Pomysł budowy parkingu powstał w związku z zamiarem przebudowy chodników na Grunwaldzkiej, połączonego z generalnym remontem ul. Reymonta. W tym miejscu miejsca parkingowe są wyjątkowo potrzebne ze względu na pobliskie obiekty handlowe: galerię i dom handlowy z bazarem – mówi Robert Piątek, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Sieradzu.

Inwestycja pn. „Przebudowa ulicy Reymonta i alei Grunwaldzkiej w Sieradzu” została zgłoszona do tegorocznej edycji PRGiPID i znalazła się na 13. miejscu wstępnej listy rankingowej. Wartość całej inwestycji to 8 520 615 30 zł. Będzie ona realizowana przy udziale finansowym (1 710 000 zł) Miasta Sieradz. W ramach PRGiPID PZD wnioskował o 3 mln dofinansowania.

Do pobrania: Projekt parkingu na al. Grunwaldzkiej

T.O.