^ Powrót na górę

 

 

Ostateczny ranking wniosków w ramach PRGiPID

Rozmiar tekstu:

pzd
Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi opublikował ostateczną listę rankingową wniosków o dofinansowanie inwestycji w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019 (dawne schetynówki). Zadania zgłoszone przez Powiatowy Zarząd Dróg w Sieradzu znalazły się na miejscach 15. i 19.

Lista inwestycji powiatowych uwzględnionych w rankingu liczy 24 pozycje. Na dotacje już teraz może liczyć 12 z nich, dofinansowanie pozostałych uzależnione jest od oszczędności na przetargach. – Urząd Wojewódzki na bieżąco zbiera od samorządów informacje dotyczące oszczędności, jakie udało im się poczynić podczas postępowania przetargowego i na tej podstawie modyfikuje listę rankingową – mówi Robert Piątek, dyrektor PZD w Sieradzu.

Pierwsze informacje o zaoszczędzonych kwotach powinny się pojawić już niebawem, bo przetargi na drogowe prace remontowe ogłaszane są zazwyczaj na początku roku. Przykłady z lat poprzednich dowodzą, że po przetargach dotacje przyznawane są na kilka kolejnych inwestycji w rankingu. Oba zadania PZD mają więc szanse na dofinansowanie. Przypominamy, że zadaniami tymi są: na miejscu 15. przebudowa ul. Reymonta i al. Grunwaldzkiej w Sieradzu i na pozycji 19. przebudowa drogi powiatowej Brzeźnio-Lipno etap I.

Ostateczna lista rankingowa wniosków w ramach PRGiPID

T.O.