^ Powrót na górę

 

 

V Sieradzki Jarmark Powiatowy – dzień drugi

Rozmiar tekstu:

jarmark1
Niedziela jest drugim dniem świętowania na pl. Wojewódzkim w Sieradzu. Rozpoczęła go msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego na os. Jaworowym.

Stało się już tradycją jarmarku, że jego drugi dzień rozpoczyna się od akcentu dożynkowego. Na mszy poświęcony został wieniec, którzy przez całą imprezę towarzyszy jej na pl. Wojewódzkim.

Po mszy reprezentacje gmin przeszły przez miasto w uroczystym pochodzie i zaprezentowały się przed sceną, na której koncertują gminne zespoły ludowe. Zanim rozpoczęły one swoje występy, starosta sieradzki Dariusz Olejnik wręczył odznaki honorowe „Zasłużony dla rolnictwa”, medale „Order Serca Matkom Wsi” oraz – wspólnie z przewodniczącym Rady Powiatu Sieradzkiego Henrykiem Waludą – medale honorowe „Zasłużony dla Ziemi Sieradzkiej”.

Przez cały czas można korzystać z ofert gmin powiatu sieradzkiego, prezentowanych na stoiskach przed budynkiem Starostwa Powiatowego.

Jednocześnie na I piętrze starostwa w kilku pomieszczeniach trwają konsultacje medyczne i badania laboratoryjne. Badania te, jak i cały jarmark, potrwają do godz. 18.

T.O.

 

Galeria zdjęć V Sieradzki Jarmark Powiatowy