^ Powrót na górę

 

 

Rocznica chrztu Polski tematem wykładów

Rozmiar tekstu:

chrzest
Powiatowe placówki kultury – Muzeum Okręgowe i Powiatowa Biblioteka Publiczna – uczczą 1050. rocznicę chrztu Polski. 5 i 6 kwietnia zapraszają na wykłady, a muzeum dodatkowo 5 kwietnia także na otwarcie wystawy.

Muzeum zaprasza do siebie we wtorek 5 kwietnia. Tego dnia o godz. 17 w budynku przy ul. Zamkowej 1 odbędzie się spotkanie z prof. Anną Kowalską-Pietrzak z Katedry Historii Średniowiecznej Instytutu Historii Uniwersytetu Łódzkiego. Profesor wygłosi wykład pt. „O chrzcie Polski – w jego 1050. rocznicę”. Jednocześnie w sali wystawowej przy ul. Rynek 1 zostanie otwarta wystawa „Kronikarze piszą… chrzest Polski”. – Będzie to wystawa planszowa. Złożą się na nią fragmenty kronik wczesnośredniowiecznych, dotyczących chrztu Polski – mówi Jerzy Kowalski, dyrektor muzeum w Sieradzu.

Dzień później – również na wykład – zaprasza sieradzka biblioteka powiatowa. 6 kwietnia o godz. 18 w sali konferencyjnej PBP przy ul. Żwirki i Wigury 4 prelekcję z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski wygłosi polonista Jarosław Górski.

Wstęp na oba spotkania, jak również na otwarcie wystawy – wolny.

T.O.