^ Powrót na górę

 

 

Puchar Starosty Sieradzkiego pojechał do Pabianic

Rozmiar tekstu:

poezja
Kacper Płusa z Pabianic zajął pierwsze miejsce w Turnieju Jednego Wiersza o Puchar Starosty Sieradzkiego Dariusza Olejnika, podczas IV Nocy Poezji i Muzyki. Impreza tradycyjnie odbyła się w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Sieradzu.

Wspólne przedsięwzięcie Koła Literackiego „Anima”, zarządu sieradzkiego oddziału Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich i PBP w Sieradzu zatacza coraz szersze kręgi. – To już nie jest tylko sieradzka impreza. Przykładem niech będzie w tym roku wizyta Romualda Mieczkowskiego, pochodzącego z Wilna mieszkańca Warszawy, czy kilkorga poetów z Łodzi – mówi Maria Duszka z Koła Literackiego „Anima”.

Turniej polegał na tym, że każdy z obecnych na spotkaniu poetów mógł publicznie przeczytać wiersz (własnego lub cudzego autorstwa). Wykonanie oceniało jury: Agnieszka Jarzębowska, Małgorzata Skwarek-Gałęska i Maria Duszka. Do konkursu stanęło 17 chętnych. Pierwsze miejsce zajął Kacper Płusa z Pabianic i to on otrzymał Puchar Starosty Sieradzkiego. Na drugim znalazł się Michał Maliński z Sieradza, a na trzecim jednocześnie Jarosław Trześniewski z Mławy i Tadeusz Zawadowski ze Zduńskiej Woli. Przyznano również osiem wyróżnień. Otrzymali je: Arleta Cłapa, Zenon Cydzik, Magdalena Olejnik, Jolanta Stelmasiak, Markat Nowacka, Krzysztof Nowak, Lilla Latus i Joanna Chachuła.

Turniej poprzedził recital piosenek Zbigniewa Paprockiego w wykonaniu sieradzanki Renaty Kubik, a zakończył występ bardów Zbigniewa Paprockiego z Sieradza i Ryszarda Krauzego z Łodzi.

Impreza była również po części spotkaniem autorskim Romualda Mieczkowskiego, poety i publicysty z Wilna, od niedawna mieszkającego w Warszawie organizatora Międzynarodowego Festiwalu Poetyckiego „Maj nad Wilią” (od 1994 roku). Spotkanie z Romualdem Mieczkowskim nosiło tytuł: „Litwo, ojczyzno moja?”.

T.O.

IMG 8650 Copy  IMG 8653 Copy

IMG 8665 Copy  IMG 8670 Copy

IMG 8687 Copy  IMG 8701 Copy

IMG 8704 Copy  IMG 8707 Copy

IMG 8727 Copy  IMG 8730 Copy

IMG 8734 Copy  IMG 8735 Copy

IMG 8743 Copy  IMG 8745 Copy