^ Powrót na górę

 

 

Sieradzkie święto poetów w PBP

Rozmiar tekstu:

noc poezji
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu po raz szósty była miejscem spotkania poetów i miłośników poezji. Odbyła się tam bowiem Noc Poezji i Muzyki – impreza, na której każdy może zaprezentować efekty swojej twórczości.

Służy temu Turniej Jednego Wiersza, organizowany pod koniec Nocy Poezji i Muzyki. Śmiałkowie, którzy zdobyli się na odwagę zaprezentowania swojego utworu, stają na forum i czytają bądź recytują własne wiersze. Wybrany przez jury zwycięzca dostaje puchar starosty sieradzkiego. W tym roku zdobył go Kamil Kwieciński.

– Z roku na rok Noc Poezji i Muzyki nabiera coraz większej rangi, o czym świadczy choćby rosnąca liczba osób zainteresowanych udziałem w tej imprezie. Oprócz prezentacji efektów twórczości naszych gości, mamy też promocję wydawnictw poetyckich, recital poezji śpiewanej i wystawę fotografii – mówi Hanna Krawczyk, dyrektor PBP w Sieradzu. Ci goście to poeci Roma Jegor, Dariusz Kosmalski, Marek Czuku i Janusz Drzewucki, który zaprezentował także swoje fotografie (można je oglądać w holu na piętrze biblioteki).

Rosnąca popularność Nocy Poezji i Muzyki wynika stąd, że przychodzą na nią nie tylko poeci. – Biorąc udział w takich spotkaniach, często spotykam ludzi, którzy specjalnie poezją się nie interesują, ale lubią przychodzić na wieczorki poetyckie, by się wyciszyć, uspokoić. Bywa, że niektórzy z nich potem sami próbują swoich sił w poezji i nawet nieźle im to wychodzi – powiedziała Roma Jegor, poetka z Mikołowa.

VI edycja Nocy Poezji i Muzyki to wspólne dzieło sieradzkiej grupy poetyckiej „Desant”, Powiatowej Biblioteki Publicznej w Sieradzu, sieradzkiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyki Krajoznawczej, Urzędu Miasta Sieradza, Sieradzkiego Centrum Kultury i Łódzkiego Domu Kultury.

T.O.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14

15  16

17  18

19  20

21  23

24  25

26  27

28  29

30  31