^ Powrót na górę

 

 

Grant dla Powiatowej Biblioteki Publicznej

Rozmiar tekstu:

pbp
Powiatowa Biblioteka Publiczna w Sieradzu pozyskała 10-tysięczny grant z Muzeum Historii Polski. Za pieniądze te zrealizuje autorski projekt w ramach ogólnopolskiego programu Patriotyzm Jutra.

Dotacja będzie przeznaczona na realizację projektu „To wydarzyło się w dniu moich narodzin”. Jest on przeznaczony dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu sieradzkiego. Projekt zakłada zorganizowanie warsztatów dziennikarskich i lekcji bibliotecznych, na których młodzież nauczy się wyszukiwania informacji historycznych.

Zebrane w ten sposób wiadomości przydadzą się uczniom podczas konkursu, który zostanie zorganizowany w ramach projektu. Celem nadrzędnym całości jest zainteresowanie młodych ludzi historią. Impulsem do tego są wydarzenia, które miały miejsce w dniu, w którym przyszli na świat. Projekt „To wydarzyło się w dniu moich narodzin” będzie realizowany do 15 grudnia 2016 roku. Termin składania prac mija 31 października 2016 r.

„Patriotyzm Jutra to ogólnopolski program grantowy, który służy odkrywaniu, dokumentowaniu i upowszechnianiu wiedzy z zakresu historii Polski oraz wspiera inicjatywy angażujące społeczności w działania poświęcone pielęgnowaniu i promowaniu lokalnego dziedzictwa i kultury. Promowane są projekty, które pokazują historię w sposób ciekawy, nowatorski i angażujący” – czytamy na stronie internetowej Muzeum Historii Polski.

Z 1500 instytucji, które złożyły wnioski o dofinansowanie w ósmej edycji Patriotyzmu Jutra, dofinansowanie uzyskało zaledwie 159. Od początku jego istnienia, czyli od 2006 roku, MHP rozdysponowało 12 milionów złotych. W tym roku przeznaczyło na niego 4 miliony, czyli dwa razy więcej niż na edycję ubiegłoroczną. Kwoty dofinansowania dla jednej instytucji wyniosły od 5 do 70 tysięcy.

Do pobrania: Regulamin konkursu i formularze zgłoszeniowe

T.O.