^ Powrót na górę

 

 

Pierwsza powakacyjna wystawa w BWA

Rozmiar tekstu:

bwa
W piątek 2 września Biuro Wystaw Artystycznych w Sieradzu otworzy podwójną ekspozycję. Będą to „Konstrukcje wewnętrzne” (grafika i rysunek) Andrzeja Brzegowego oraz „Możliwe z niemożliwego” (rzeźba) Adama Gugały.

Obaj artyści związani są z Wydziałem Sztuki Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu. Profesor Andrzej Brzegowy prowadzi tam zajęcia z rysunku i grafiki warsztatowej. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Łodzi (obecna Akademia Sztuk Pięknych). Na jego artystycznym koncie znajduje się około 70 wystaw zbiorowych i pokonkursowych. Zajmuje się grafiką, rysunkiem, malarstwem i rzeźbą.

Radomski UTH, a właściwie Politechnika Radomska (taką nazwę ta uczelnia kiedyś nosiła) to Alma Mater Adama Gugały (absolwent rocznika 1992). Studentów uczy malarstwa i rzeźby. Swoje prace prezentował m.in. w Warszawie, Radomiu, Kielcach oraz Sieradzu. Adam Gugała zajmuje się również konserwacją – portali, grobowców i epitafiów w budowlach sakralnych, statuetek, popiersi oraz pomników.

Otwarcie wystawy odbędzie się o godzinie 18:00 w Galerii Sztuki BWA przy ul. Kościuszki 3. Wstęp wolny.

T.O.