^ Powrót na górę

 

 

Konkurs „Chrzest Polski...” rozstrzygnięty

Rozmiar tekstu:

muzeum
Muzeum Okręgowe w Sieradzu rozstrzygnęło konkurs „Chrzest Polski w sztuce ludowej”, zorganizowany wspólnie z Fundacją Wspierania Kultury Miasta Sieradza dla podkreślenia znaczenia chrztu Mieszka I w 966 roku.

Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Paweł Kieroń, etnolog z Muzeum Okręgowego w Sieradzu, Małgorzata Dziurowicz-Kaszuba, etnograf, Karolina Antczak, plastyk z sieradzkiego muzeum oraz Anna Piestrzeniewicz, historyk, również z Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Na konkurs wpłynęło 13 prac.

Nagrodę Grand Prix przyznano Kazimierze Balcerzak za trzy wycinanki. Trzy równorzędne pierwsze nagrody zdobyli: Aleksandra Adamas za prace z dziedziny haftu i wycinanki, Józef Bogusławski za rzeźby i Grażyna Kwapisz, również za hafty.

Trzy równorzędne drugie nagrody zdobyli: Paweł Olejniczak za rzeźby, Irena Sapiejka za koronki oraz Anna Zabłocka za rzeźby, zaś trzy równorzędne trzecie nagrody przypadły: Annie Curuł za hafty, Wioletcie Pisarskiej za prace z dziedziny tkactwa i Wacławowi Zabłockiemu za rzeźby.

T.O.

1  2

3  4